Hastalarımın Yorumları

Aşağıdaki yorumlar, Doktor Takvimi ve Doktor Sitesi web sitelerindeki yorumlardan alınmıştır. Hiçbir imla ve yazı düzeltmesi olmadan, olduğu gibi siteye eklenmiştir.

Siz de yorum bırakmak isterseniz aşağıdaki butona tıklayarak açılan iletişim formuna ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı günler dilerim.

Prof. Dr. Çetin Vural
Kulak Burun Boğaz – Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı

 
 
 
Musa Aslan – 23.07.2015

Boynumda Glomus Tümörü vardı. üç aylık bir hekim araştırma sonucunda Prof. Dr. Çetin Vural ‘ı buldum. 23.07.15 Tarihinde bütün riskleri göz önünde bulundurarak ameliyat oldum. Sıfır hata ile başarılı geçti. Prof. Dr. Çetin Vural ve ekibine çok teşekkür ederim. Tek kelime ile güvenilir bir ekip.

Bu tür hastalığı olan kişiler 05323130947 nolu telefonu arayın görüşelim. Sizlere yardımcı olmak istiyorum. Bu tür doktorlara Allah uzun ömürler versin.

(Anadolu’da bir laf vardır : Ekmeği ekmekçiye verin, bir tane de fazla verin.)

 
 

Cemil Acet – 2016-06-15

prof dr ÇETİN VURAL hocaya ve süper pozitif aynı zamanda güler yüzlü ekibine çok çok teşekkürlerimi iletiyorum bir kaç ay öncesinde boynumda sinir damarlarımın içinde şah damarıma baskı yapan 5.5 cm büyüklüğünde ür tespit ettik çok sıkıntılı bir süreç yaşadık prof dr ÇETİN VURAL hocayla tanışana kadar hepsi yalan oldu 25 gün önce ameliyat oludum hiç bir organım da ne kasılma ne uyuşma nede felç kalma gibi bir sıkıntı yaşamadım çok şükür sanki hiç ameliyat olmamışım gibi

cenabı mevlam prof dr ÇETİN VURAL hocadan razı olsun bütün böyle sıkıntılı rahatsızlıkların üstesinden gayet tecrübeli bilgili kendinden emin bir tutumla üstesinden gelmeyi bilen bir kahraman desem yeridir.

ÇETİN VURAL HOCAYA HİÇ TEREDDÜTSÜZ KENDİNİZİ AMANET EDEBİLİRSİNİZ
SAYGILAR DİLİYORUM ALLAHA EMANET OLUN .

CEMİL ACET

 
 

Şennur – 2016-04-01

Çene altı tükürük bezi tümörü ameliyatımi Çetin Hoca ya yaptırdım. Kendisini internetten bulmuştum. Şu anda çok doğru seçim yaptığımı düşünüyorum. Ameliyat olalı 3 gün oldu. Bu kadar ilgili titiz güleryüzlü insancıl ki çok memnun kaldım. Herkese tavsiye ederim. Hıc düşünmeden çetin hocaya ameliyat olabilirler. Hocam ve ekibinden Allah razı olsun.

 
 

Cenk T. – 2015-12-27

Senelerdir kulağımın önünde olan korkudan bir türlü ameliyat edip aldıramadığım tükürük bezi parotis kistimden Çetin hocam sayesinde kurtuldum. Kendisine teşekkürlerimi sunar başarılar dilerim

 
 

Necati A. – 2015-03-11

Merhabalar yaklaşık 3 ay önce babamin kulak arkasinda cikan kitlenin tükürük bezi(parotis) tümörü oldugunu ameliyatinin riskli ve yuz felci olma ihtimalinin cok yuksek oldugunu soylediler. Prof.Dr ÇETİN VURAL hocayi internet uzerinden bulduk. Hocam bize riskleri en aza indirecegini soyledi .04.03.2015 tarihindeki cok iyi gecen ameliyatimizda, ameliyati babam felc olmadan sifir risk ile atlattik hocam sayesinde. Hocam bize dunyalari verdi. Allah razi olsun.Guleryuzu,samimiyeti,ilgisi bizi cok rahatlatti.Hocam bize cok yardimci oldu.Hergun 2-3kere ziyaret etti.Pansumanlari bizzat kendisi yapti.KBB hastaligi olan herkese hocami tavsiye ediyorum.Hocam bu alanda bize gore en iyisi tekrar tekrar tesekkurler .Ailece hocama minnettariz.

 
 

Mustafa – 2015-02-14

Yaklaşık olarak 2 ay önce Biricik Annemin sağ ayak uyuşmazlığı şikayeti ile diyarbakır da özel bir hastahaneye gittik emar sonucunda boyunun sağ tarafında bir kitle olduğunu ve bizi Diyarbakır dicle üniversitesine yönlendirdiler. Orada yapılan tetikler sonucunda Glomus Tömürü olduğunu tespit ettiler ve çaresinin ameliyat olduğunu ve ameliyatında çok riskli olduğunu risklerin( felç, ölüm , ses gitmesi, v.b )olduğunu ve bunlardan en az 1 nin gerçekleşeceğini söylediler . Araştırmalarımızın sonucunda doktor çetin vural’a ulaştık ve 24 ocak 2015’te ameliyatı gerçekleşti başarılı geçen ameliyat sonucunda annemde söylenen risklerden hiç biri gerçekleşmedi. onun Güler yüzlü oluşu insana verdiği değer ve yaklaşımı oda ayrı zaten çok memnun kaldık Allah Razı olsun. Ona Ve onun Ekibine içtenlikle Teşekkür ediyoruz.
Bu tür hastalıklarda ona gidilmesini tavsiye ediyoruz

 
 

A ÇEVİK – 2015-02-13

Öncelikle herkese merhabalar. Bundan iki ay önce Diyarbakırda anneme glomus tümürü teşhisi konduğunda çok korkmuştuk çünkü bir sürü riski olan bir ameliyat olması gerekiyordu. araştırmalarım sonucu Prof.Dr. Çetin VURAL hocamı buldum ve hiç vakit geçirmeden kendisinden randevu alıp istanbul a gittik.bizimle çok yakından ilgilendi ve üç gün sonrasında ameliyat etti. Allaha binlerce şükür ameliyat çok güzel geçti ve hiç bir sorun yaşamadan evimize döndük kendisine buradan tekrar tekrar teşekür ediyorum

 
 

Saliha Dalbudak – 2015-01-30

Merhabalar
2ay önce kulağımın ön tarafında tümör tespit edlildi, gittiğim doktorlar ameliyatın riskli olduğunu felç kalabilme riski olduğunu söylediler, çok şükür ki internet üzerinden sayın prof.dr.Çetin Vural hocaya ulaştık. Farklı şehirde olmamıza rağmen randevu almada sıkıntı yaşamadık, bizi çok güzel karşıladı bu zamana kadar yaptığı ameliyatlarda hastalarında bu riskleri yaşatmadığı banada olmayacağını söyledi.ve bizi rahatlattı gerçektende çok başarılı bir amelyattan sonra hiçbir riski yaşatmadı. Hasta psikolojisinden anlaması itinalı yaklaşımı ve tüm titizliği ile hergün pansumunaımı yaparak günde üç kez ziyaretime geldi beni sağlığıma kavuşturdu. Sayın prof.dr.Çetin Vural hocama ve sayın dr.Öner Çelik beye çok teşekkür ediyorum.Kulak Burun Boğaz , Baş, Boyun konusunda rahatsızlığınız olursa Prof.dr. Çetin Vural hocama görünmeden karar vermeyin derim.çünkü çok donanımlı, biligili ve ilgili bir doktor. Çok teşekkürler saygılar.

 
 

Z.C. – 2014-09-10

Merhabalar, bana 8 ay önce boynumdaki şah damar üzerinde iyi huylu tümör olduğu ve ameliyat olmam gerektiği söylendi. Ama ameliyat çok riskli ve çok kanamalı olduğu için araştırdık, çok düşündük. Profesör Dr. Çetin Vural Bey’e gittik. Allah ondan razı olsun. Bizi güler yüzle karşıladı ve çok yaptım böyle ameliyat onu ordan alırız 2 günde de taburcu olursunuz dedi. Bizi rahatlattı. O gün tahlillerim hemen yapıldı hem de hiç beklemeden ve ameliyatım söylediği gibi başarılı oldu. Hafta sonunda da gelip pansumanı kendisi yaptı. Kesinlikle güven verici ve çok başarılı bir doktor. Başta doktoruma, ekibine, hemşirelere ve hastahane çalışanlarına çok çok teşekkür ederim. Hepsi de güler yüzlü ve fazlasıyla ilgiliydi.

 
 

Berna O. – 2014-08-0

Öncelikle KBB ve Baş-Boyun Konusunda bir rahatsızlığınız varsa Sayın ve Çok Sevgili Prof.Dr.Çetin Vural’a danışıp muayene olmadan son kararınızı vermeyin derim. Canımız birtanecik annemizin ağzında bulunan lökoplakilerin kansere dönüşmesi sebebiyle Acil olarak ameliyat edilmesi gerekiyordu. Devlet Ünv.Hastaneleri Prof.ları olsun Özel Hast.Prof.ları olsun hiç kimse ameliyat etme konusunda girişimde bulunmadılar. Bir Ay Doktor ve Hastane aramalarımızın ardından Sn.Çetin Bey’e ulaştık randevu aldık ve 3 gün sonrasında ameliyat günü verdi. İlgi ve alakası, titizliği, İnsan Sevgisi, Hasta psikolojisini anlaması ve Güven vermesi karar vermemizde en büyük nedenlerdi. Haftasonu dahil hergün, günde 3 kez bizzat kendisinin ilgilenmesi, her pansumanını kendisinin yapması gerçekten takdir edilecek bir durumdu bizim için. Maddi çıkarların ötesinde insan sağlığını önemseyen, idealist ve titiz bir Profesöre gitmek istiyorsanız tek kelimeyle kesinlikle Prof.Dr.Çetin Vural’a gitmeli ve tedavinizi kendisine ve Ekibine yaptırabilirsiniz. Herkese Sağlıklı Günler dilerim.

 
 

Gökhan K. – 2014-08-04

Merhabalar, Annemin dil kanseri olması sebebiyle uzun doktor görüşmelerinden sonra şans eseri Sn. Prof.Dr. Çetin VURAL hoca ile tanışmamız internet sitesi üzerinden gerçekleşti. Kendisinden randevu alıp gitiiğimizde, diğer doktorlardan farklı muayene ederek güven vermesi, ilgilenmesi, çözümcü olması bizim ameliyata karar vermemizi sağlayan faktörlerden birkaçıydı. Ameliyatımızı olduktan sonra kendisinin her gün 3 kere gelip durum hakkında bilgi alması, her sabah gelip pansumanları bizzat kendisinin yapması, PAzar günü dahil gelip annemi kontrol etmesi Çetin hocayı farklı kılan sebeplerdir. Çok şükür annem şu anda kanserden kurtuldu ve ameliyat sonrası tedavi sürecinde. Bu büyük ameliyatı gerçekleştiren Çetin hocama, Önder hocama ve ekibine sonsuz teşekkür ederiz.

 
 

ööö – 2014-01-10

2 ay önce tükürük bezi tümörü teşhisi kondu.yaklaşık 10 doktorla görüştüm ve hemen hemen hepsi çok riskli bir operasyon olacağını ve felç kalabileceğimi söyledi. araştırmalar sonucu kendisine ulaştık.3 saatlik bir operasyon sonrasında sağlığıma kavuştum.risklerin hiçbirini yaşatmadı sağ olsun.gerçekten çok başarılı bir doktor..tekrar teşekkür ederim çetin hocam..

 
 

Misafir – 2013-09-27

2004 yılında çok başarılı bir ameliyat oldum buda çetin beyin ve ekibin sayesinde çevremde tavsiye ediyorum ama ulaşmam çok zor bana birşekilde dönerseniz sevinirim sevgiler Ayşe Anaç tel: 0507 190 78 88

 
 

Misafir – 2013-09-09

2010 yılında kendisine Şişli Etfalde ameliyat oldum.Hem doktor hemde kişilik olarak mükemmel biri. Harika bir insan.Onun sayesinde şu anda çok iyi duyuyorum.Kendisine çok teşekkür ederim.

 
 

Necmiye Akan – 08.07.2017

Tükürük bezimdeki tümörü yaklaşık on yıl önce fark ettim, bir kaç doktora gittim ancak ameliyat sonucunda yüz felci olmaktan korktuğum için 2017 yılına kadar bıçak altına yatmaktan kaçtım. Kendisi, yaptığımız ilk görüşmede, yapacağı operasyon ile ilgili verdiği bilgilerle bizi rahatlattı. Ağzımın çarpılmasından çok korkmamıza rağmen başarılı bir ameliyatla parotis bezi tümörünü çıkardı. Bana hiç bir acı, rahatsızlık ve üzüntü yaşatmadan gerçekleştirdiği ameliyattan dolayı kendisine şükranlarımı sunuyorum. Kendi elleriyle yaptığı pansumanlardan tutun da rahat yatabilmem için yatağımı bizzat kendisinin ayarlamasına kadar gösterdiği yakın ilgiden dolayı çok çok teşekkür ederim. Allah siz ve sizin gibi değerli hocaları başımızdan eksik etmesin.

 
 

ABDULKERİM ÖGRÜ – 12.04.2016

Ben ABDULKERİM ÖGRÜ: Yaklaşık 1 yıldan beridir boynumda olan bir şişlikten şikayetçi idim. Yapılan tetkikler sonucunda glomos kitlesi olduğu anlaşıldı, yaptığım tüm araştırmalar sonucunda Maltepe Üniversitesinde Prof. Dr. Çetin Vural’ın bu konuda uzman olduğunu öğrendim. yapılan kontrollerde ameliyat olmam kendisi tarafından bana söylendi. ancak ben çok riskli olduğunu düşündüğümü söylediğimde beni kendisi çok rahatlattı. hiçbir şey olmayacağına beni inandırdı ve 29.03.2016 tarihinde Maltepe Üniversitesinde Glomos Tümöründen ameliyat oldum. Doktorum Prof. Dr. Çetin Vural ameliyatımı yaptım. Çok şükür ameliyat sonrası ertesi gün ayağa kalktım. Gerekli olan gıdamı da aldım. Ameliyat sonrası da hiçbir sorun yaşamadım. Ameliyatımı yapan ve sürekli ilgisini esirgemeyen Prof. Dr. ÇETİN VURAL’a ve ekibine ve ayrıca hastane yönetimi olmak üzere başta Hastane Müdürü OSMAN ÇİTTİ’ye şahsım ve ailem adına çok teşekkür ederiz. Yaptığımız tüm araştırmalar sonucunda Prof. Dr. Çetin Vural’ın konusunda çok uzman bir hekim olduğu kaanatindeyim. Bu hastalık ile ilgili tüm hastaların her yönüyle kefil olabileceğim ve sözünün arkasında olabilecek tek kişi olduğunu düşünüyorum. İyiki Prof. Dr. Çetin Vural’ı tanımışım ve iyiki Maltepe Üniversitesi hastanesinde tedavi olmuşum.

 
 

Ayse G. – 17.10.2015

Öncelikle Prof. Dr. Çetin Vural çok çok iyi bir doktor. Kendisini 1 yıl önce bulmuş olsaydım belki bu kadar uzun bir süreçten geçmeyecek, geçmek zorunda kalsam bile bu kadar yorulup yıpranmayacaktım. Çetin hocanın ismi altında tüm süreci anlatmak istememin nedeni, ameliyat olacağım doktor için ciddi araştırmalar yapmış olduğumu ve bunların sonucunda da Çetin hocada karar kıldığımı belirtmek istememdir. Biraz uzun olacak ama başlıyorum:

2014 Eylül ayında parotis bezimde, sağ kulağımın tam ön tarafında arada zonklar gibi ağrı yapan küçük bir şişlik keşfettim. Geçici bir şeydir belki diye bir kaç ay elle yoklayarak izledim. Sonra kitlenin kaybolmadığını ve sağ tarafa yattığımda ağrı yaptığını fark edince Ocak 2015’te evime en yakın araştırma hastanesine gittim MR çekildi. Bu boyuttaki bir kitleye herhangi birşey yapılmasına gerek yok denilerek 500 mg antibiyotik verdiler. Ağrı ve şişlikte bir değişim gözlenmeyince Şubat’ta başka bir araştırma hastanesine daha gittim. Orada 500 mg antibiyotik sizin yaşınız için uygun değil (29 yaşındayım), çocuklara veriyoruz genelde dediler ve 1000 mg’lık antibiyotik verdiler. Bunun sonucunda da hiçbir değişim gözlenmedi.

Bundan sonra bir hastanede gittiğim bir doktor bunun için herhangi bir ilaç tedavisinin bir işe yaramayacağını kitleyi takipte kalmamı söyledi. Stres yaptığımda, uykusuz kaldığımda veya bir üzüntü yaşadığımda ağrının belirgin bir şekilde nüksettiğini gözlemliyordum tüm süreçte. Nisan ayına doğru sağ tarafıma doğru yattığımda ağrıdığı için o tarafa doğru yatamamaya başladım. Ve Nisan 2015’te başka bir şehirde bir araştırma hastanesine daha gittim orada KBB hematolojiye,daha sonra hematoloji KBB’ye sevk etti.

Bu 3. araştırma hastanesi sürecimde USG’ler, kan tahlilleri, idrar tahlilleri, akciğer grafisi vs. istendi ancak o şehirdeki iş sürecim bitince İstanbul’a geri dönmek zorunda kaldığım için tedavi sürecimi o hastanede devam ettiremedim. Sonra Haziran 2015’te, evime yakın olan ilk gittiğim araştırma hastanesine tekrar gittim. Yeniden USG çekildi ve kitlenin büyüdüğü, yanında da küçük bir tane daha çıktığı söylendi. İğne biyopsisi istendi. İğne biyopsisi yapıldı ve belirgin bir sonuç vermeyince MR çekildi tekrar. MR sonucunda da ameliyat olmam gerektiği ancak ameliyatın riskli olduğu ve yüz felci olabileceğimi söylediler.

Ardından İstanbul’daki bir çok araştırma hastanesini ziyaret ettim. Tüm doktorlar aynı riskten bahsetti. Ameliyat olacağım doktora karar vermek bu yüzden benim için epey zor oldu. Bir çok araştırma yaptım. Sonra Prof. Dr. Çetin Vural hocayı bulduk. Üzerine internetteki yorumları da görünce bir muayene olmak istedim ve ameliyat kararını Çetin hocada karar kıldım.

Ameliyatım başarılı geçti yüz felçi olmadım. İyi ki bulduk Çetin hocayı. Hayatımda hastalarıyla bu kadar ilgili bir doktor görmediğimi de belirtmek isterim. Güler yüzlü, hastalarına değer veren, fazlasıyla ilgili, bilgili, süreçte kendimi rahat hissettiğim, donanımlı ve çok değerli bir doktor. Kendi internet sitesini de ayrıca çok seviyorum. Oradan da anlayabileceğim dilde bir çok bilgi edindim. Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi evime epey uzakta olmasına rağmen Çetin hocada karar kıldığım için çok memnunum. Çetin hoca ve ekibine çok teşekkür ederim.